Rezervasyonum

Boğazkent Transfer

1250 Başlayan Fiyatlar

Hızla gelişen turizmi ile son zamanlarda ismi çok duyulan Boğazkent beldesi Antalya'nın Serik ilçesine bağlıdır. Bu beldeyi her sene yaklaşık 200 farklı kuş türü ziyaret etmekte ve gökyüzünde görsel şölenler yapmaktadırlar. Ayrıca bu belde caretta caretta'ların ülkemizde yumurtalarını bıraktığı 17 bölgeden birisidir. Turizmin gelişim gösterdiği bu belde hizmet kalitesi ve güvenliği yüksek verim alınacak otellere ev sahipliği yapmaktadır. Boğazkent, sahil boyunca uzanan geniş plajların doğallığını bırakmadığı için Mavi Bayrakla taçlandırılmıştır.

Boğazkent Transfer

Boğazkent  ile Antalya arası mesafe 38 km olup Boğazkent transfer araçları ile yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Boğazkent Antalya arası uzaklık az olduğu için karayolu ulaşımı tercih edilebilir fakat şehir dışından Boğazkent'e gelecek turistler genellikle Antalya'ya uçakla gelmekte ardından taksi, otobüs ya da Antalya Boğazkent transfer firmalarının araçları ile ulaşım sağlamaktadır.

Transfer firmaları ile önceden gidiş dönüş olarak anlaşıldığı durumlarda Boğazkent Antalya transfer araçları ile dönüş sağlanır. Antalya Havalimanı ile Boğazkent arası mesafe yaklaşık 48 km'dir. Transfer firmaları turistleri Antalya havalimanı Boğazkent transfer araçları ile alarak gidecekleri otele kadar bırakır ve dileyen turistleri Boğazkent Antalya havalimanı transfer araçları ile tekrar aldıkları noktaya geri bırakabilir. Sonuç olarak keyifli bir tatil için bölge transfer araçlarını kullanmak en idealidir.

Boğazkent Gezilecek Yerleri

Yaz mevsiminde yerli yabancı birçok turist bulundurmakta ve turistler deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaktadır. Buna ek olarak bu beldede gezilip görülecek birçok doğal güzellik bulunur. Öncelikle gezilecek yer Boğazkent sahilidir. Burası oldukça temiz ve masmavi bir plajdır. Bölgenin önemli tarihi mimarisi ise Aspendos Tiyatrosu’dur.

Yaklaşık 2000 yıllık geçmişe rağmen hala iyi korunmuş tarihi gezilecek yerlerden biridir. Ayrıca bölgede yerli ve yabancı birçok turist günibirlik turlar yapabilir ve Manavgat şehir turu, Manavgat tekne turu ya da Antalya Şehir turuna katılabilir. Boğazkent beldesine gidildiğinde Perge'de buraya çok yakın mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle sahil haricinde diğer kültürel turlar da çok dikkat çekmektedir.

Boğazkent'te Yapılacak Etkinlikler Nelerdir?

Doğa Yürüyüşleri, Kamping, Sahil yürüyüşü, Yüzme, Su Sporları, Deve Gezintisi, Balık Tutmak