Rezervasyonum

Finike Transfer

3250 Başlayan Fiyatlar

Sonuç olarak Finike pek çok doğal  ve yapay güzelliklere sahiptir. Yerli ve yabancı turistler Finike Antalya havalimanı transfer sayesinde tüm kenti kolayca gezmektedirler. Turist akını sayısı her geçen sene gittikçe atmakta olduğundan kent sürekli kendini geliştirmektedir.

Limyra Antik Kenti

Limyra antik kentinin en iyi özelliği tüm kentin tamamen ücretsiz olarak gezilmesidir. Antik kentin sol kısmında bir antik kent bulunmaktadır. Tiyatronun biraz daha arka kısmında Xatabura Anıt Mezarı bulunmaktadır. Ayrıca yine burada bulunan Perikle anıtı turistlerin ve gezmeyi sevenlerin en uğrak mekanıdır. Bu bölgede olabildiğince çok fazla bina bulunmaktadır. Ayrıca kent Bizans imparatorluğunun başkenti olarak tarihte yılla boyu kullanılmıştır. Kenti kolayca gezmek için Finike transfer hattı kullanılabilir.

Arykanda Antik Kenti

Arykanda Antik Kenti Finike'nin Arif köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gelen yerli ve yabancı turistler antik kenti gezmek için belirlemiş bir ücret ödemek zorundadırlar. Finike ile Arykanda Antik Kenti arası 30 kilometre mesafededir. Bu mesafeyi kat etmek için Antalya Finike transfer hattı turistler ve yerliler tarafından kullanılmaktadır. Şehir ayrıca Bizans imparatorluğundan kalma olduğundan tüm tarihi kalıntılar 11. yüz yıldan kalma olduğu söylenmektedir. 

Elmalı Müzesi

Elmalı müzesi 1941 yılında yeniden restore edilmesine rağmen doğal güzelliğini tam anlamıyla korumaktadır. Finike Antalya transfer hattını kullanan turistler kolay bir şekilde tüm alanı gezebilme şansına sahiptirler. Bu müze o kadar geniştir ki içerisinde tam sekiz tane sergi salonu bulunur. Müzenin bahçe büyüklüğü de ortalama olarak yaklaşık 4000 metreyi bulmaktadır. Bir ara yurt dışında da sergilenen Elmalı sikkeleri yine bu müzede bulunmaktadır fakat buradaki sikkeler gerçek değildir. Gerçek sikkeler Antalya müzesinde sergiye sunulmuştur. 

Andrea Doria Koyu

Koy Antalya havalimanı Finike transfer hattı sayesinde kolayca gezilecek bir diğer mekan ise Andrea Doria Koyudur. Andrea Doria Koyu Finike'nin merkezine 3.5 kilometre uzaklıktadır. Tüm dünyada da bilinmekte olan ünlü caretta caretta kaplumbağalarının doğal yaşam alanı da burada bulunmaktadır. Bunun dışında ünlü Akdeniz fokları da burada bulunmaktadır. Bu yüzden Andrea Doria Koyu hayvan severler tarafından sık sık ziyaret akınına uğramaktadır.