Rezervasyonum

Kalkan Transfer

6750 Başlayan Fiyatlar

Antalya iline bağlı olan Kalkan beldesi son yıllarda turistler tarafından en çok tercih sebebi olan yerlerden biridir. Antalya'nın tatil için tercih edilen en güzel ve ferah yerleri arasında yer alır. Bu müthiç güzellikleri görmek her yerini ayrı ayrı gezmek kişiye tam bir tatil yaşatır.

Kalkan'a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kalkan beldesi Antalya iline 270 km uzaklıkta bulunmakta ve yaklaşık olarak 320 dakika süre mesafededir. Kalkan beldesine gelen yerli ve yabancı bir çok turist Antalya Kalkan transfer sistemi ile gidecekleri otel, pansiyon ya da lokasyona ulaşmayı tercih etmektedir. Çünkü Kalkan Antalya transfer sistemi hem daha rahat hem de daha konforludur. Bu tatil beldesi için Antalya havalimanı Kalkan transfer seçeneği bulunmaktadır. Bu ulaşım Kalkan Antalya havalimanı transfer sistemi yaklaşık olarak 3 saat 25 dk sürmektedir. Ayrıca Dalaman Havaalanı'na da yakın olan Kalkan tatillerine gelen kişiler bu havalimanını kullanarak Kalkan transfer ulaşımını yaklaşık 1 saat 43 dk sürede yapmaktadır. 

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Letoon Antik Kenti

Xanthos Antik Kenti ile çok yakın olan Letoon, Yunan Mitolojisi’nde bahsedilen birçok tanrı ve tanrıçanın tapınaklarını kapsamaktadır bu nedenle antik dönemde önemli bir kaliteye sahiptir.

Xanthos Antik Kenti

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Xanthos ve Letoon Antik Kentleri'nde Likya Birliği’nden kalıntılara rastlanabilir. Bu kalıntılar gezmeye gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.

Patara Antik Kenti

Likya’nın başkenti olan Patara Antik Kenti, sahip olduğu sahili ile bölgede ilgi odağıdır. Buradaki plajda mutlaka denize girilmelidir.

Güvercinlik Deniz Mağarası

İçinde güvercinlerin bulunduğu güvercin yuvası haline gelen Güvercinlik Deniz Mağarası’na sadece yüzerek gidilebilmektedir. Gelen turistler mutlaka Kalkan’dan tekne ile bu bölgeye gelmeli ve o dar girişten yüzerek geçmelidir. Kalkan bölgesinden hareket eden teknelerle gelerek bu mağarayı ziyaret ederek denizin maviliğine kendinizi bırakmalısınız.

Kaputaş Plajı

Pırıl pırıl parlayan denize ulaşmak için upuzun merdivenleri kullanarak Kaputaş Plajı'na ulaşabilirsiniz. Burası yerli ve yabancı turistleri daha önce belki de hiç görülmeyen bir manzara güzelliği ile karşılaştırır. Merdivenleri geçip plaja ulaşıldığında görenler adeta huzura kavuşmuş gibi hissederler. Çünkü plaj mavi renginin en güzel tonlarına sahiptir.