Rezervasyonum

Blog

Antalya’da Nereleri Gezebilirim?

Antalya’da Nereleri Gezebilirim?

Türkiye’nin göz bebeği dünyanın en ünlü turizm şehridir. Turizm cenneti olan Antalya dünyanın en gözde otellerini de içerisinde barındırmaktadır. Side, Alanya, Kaş, Belek, Manavgat gibi pek çok ilçesi de yine gözde tatil kentlerinin en başında yer almaktadır. Eşsiz doğal güzelliği ve tarihi mekanlarıyla tatil süresince bitiremeyeceğiniz fazlalıkta mekana sahiptir. Gece hayatına önem verenler için de inanılmaz eğlencelere tanıklık edebilirsiniz. Türkiye’nin en kalabalık 5. Şehri olan ilimiz her yıl düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivaline de ev sahipliği yapmaktadır. Sıcaklık ortalaması ülkemiz içerisinde en yüksek değerlere ulaşan şehrimiz turizm açısından pek çok alternatifi içerisinde barındırır.

Ülkemizde en fazla turisti ağırlayan şehrimiz Antalya doğal güzelliklerin yanında tarihi mekanları ve gezi duraklarını da içermektedir. Kısaca bu noktalara göz atalım:

Ceneviz Koyu: Olimpos da bulunan koy doğal tatil severler için ideal adresler arasındadır. Pek çok teknenin de uğrak noktası olan Ceneviz koyu temiz plajı ile deniz keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Ulaşım açısından düşünüldüğünde Antalya merkez transfer hizmetiyle keyifli bir yolculukla ulaşım sağlayabilirsiniz

Düden Şelalesi: Turistlerin gözde mekanlarından olan şelale Antalya’nın doğal güzelliklerinden sadece bir tanesidir. Şelaleyi gezerken küçük bir hayvanat bahçesi, restoran ve eğlence merkezlerinde de yine farklı zamanlar geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden Antalya-Antalya merkez transfer olanakları ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kekova Batık Şehir: Tarih meraklılarının severek gezindiği Kekova Batık Şehri Antalya ilinin tarihi dokusuna güzel bir örnek teşkil etmektedir. Kıyı kesimine yalnızca 500 metre mesafede olan Kekova’ya ulaşım için yine Antalya merkez-Antalya transfer tarafından sunulan imkanlarla keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Konya altı Plajı: Konya altı mevkiinde bulunan plaj kilometrelerce uzunluğa sahip Antalya ilinin en kalabalık halk plajları arasında yer almaktadır. Antalya hava limanından Antalya havalimanı-Antalya merkez transfer yoluyla kalacağınız mekana ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya’da Ulaşım Nasıl?

Ulaşım açısından ülkemizin en kolay konumları arasında bulunan bir turistik kentimizdir. Karayolu ile kendi imkanlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi havayolu ve oradan Antalya merkez-Antalya havalimanı transfer tercihini kullanarak gideceğiniz yere konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.